W związku ze zmianą skryptu FORUM, w celu zalogowania się na forum, proszę skorzystać z funkcji PRZYPOMNIENIE HASŁA lub skorzystać z funkcji RESET hasła w zakładce FORUM w serwisie.

Film kończy sie w połowie oglądania...

Dział dla początkujących użytkowników

Moderatorzy: Wesoł, -ri-, Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zytulka
    unknown unknown

Film kończy sie w połowie oglądania...

#1 Postautor: zytulka » 2013-03-03, 21:58

Problem wygląda tak:
W czasie oglądania,tak gdzieś w połowie filmu zatrzymuje się i włącza się następny film z listy?
Muszę wtedy włączyć film od początku,przewinąć do chwili gdzie się wyłączył tzn kilka klatek dalej,bo ponownie wywali mi ...Nie na wszystkich filmach tak mam,ale w większość :(
Ostatnio zmieniony 2013-03-03, 22:00 przez zytulka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
-ri-
-#Cham
-#Cham
    unknown unknown
Kontaktowanie:

Re: Film kończy sie w połowie oglądania...

#2 Postautor: -ri- » 2013-03-03, 22:38

zytulka, uszkodzone podczas ściągania.
Pomoże naprawa jakimś avi fixerem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą. :] "Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś liderem, sceneria nigdy się nie zmienia"

Awatar użytkownika
zytulka
    unknown unknown

#3 Postautor: zytulka » 2013-03-03, 22:44

Uszkodzone?...
tak z 7 na 10 filmów miałam..

Awatar użytkownika
vieshieck
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#4 Postautor: vieshieck » 2013-03-03, 22:51

zytulka pisze:Uszkodzone?...

zdarza się.

Może masz problemy z dyskiem twardym? Przeskanuj go czymś w wolnej chwili, bo może zaczęły pojawiać się bad sectory i przez to film się źle zapisuje.

Rozumiem, że próbowałas w innym odtwarzaczu?
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
zytulka
    unknown unknown

#5 Postautor: zytulka » 2013-03-03, 22:55

Ja tylko odtwarzam w TV ..
Wirusów nie mam Norton pilnuje mi laptopa :)

[ Dodano: 2013-03-03, 22:58 ]
Podsunąłeś mi pomysł...Zobaczę,czy będzie to samo się działo w odtwarzaczu w laptopie..

Awatar użytkownika
vieshieck
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#6 Postautor: vieshieck » 2013-03-03, 23:38

zytulka pisze: Wirusów nie mam Norton pilnuje mi laptopa :)

wirus to nie to samo :) Ale skoro oglądasz na TV, to rozumiem, że nagrywasz na płyty, więc bad sectory na dysku RACZEJ można wykluczyć.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
-ri-
-#Cham
-#Cham
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#7 Postautor: -ri- » 2013-03-03, 23:59

vieshieck pisze:Ale skoro oglądasz na TV, to rozumiem, że nagrywasz na płyty

Od kilku lat są jeszcze pendrajwy i dlna 8)

Obrazek

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą. :] "Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś liderem, sceneria nigdy się nie zmienia"

Awatar użytkownika
qawert
-#V*I*P
-#V*I*P
Klient BT: Nieznany v9000
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#8 Postautor: qawert » 2013-03-04, 08:08

Pendrive ma i z niego korzysta, a z DLNA raczej sobie nie poradzi.

zytulka, w poprzednim temacie napisałem, że to co jest wstawiane w *.avi jest w kiepskiej jakości (oczywiście nie wszystko takie jest). O ile na komputerze to jakoś jeszcze da radę w większości przypadków pociągnąć, to taki telewizor niestety ma prawo sobie z tym rady nie dać. Jakieś sierściuchy-dzieciuchy w większości zastąpiły teraz prawdziwych riperów i np. przy takich ripach pochodzących od BiDA jest to wręcz "bida i nyndza". Obraz z jakimiś pasami, zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej co chwilę jakieś gadu gadu lub dźwięk pochodzący z innego filmu który akurat podczas obróbki sobie dzieciak oglądał.
Nie jedno z takich "dzieł" to nawet wypaśny komputer nie pociągnie, i nie ma znaczenia czy to będzie odtwarzał KMPlayer, Media Player Classic, czy VLC media player (który nawet szybciej z rozpaczy potrafi się "powiesić" niż inne odtwarzacze).

Tak jak Ci to zasugerowałem wcześniej, spróbuj według instrukcji obsługi połączyć laptopa z telewizorem i zamiast męczyć się z plikami o wątpliwej jakości, oglądaj pliki *.mkv (pendrive w FAT/FAT32 tych najlepszych nie pozwoli zapisać a Twój telewizor innego systemu plików nie akceptuje), lub weź sobie jakiegoś chłopa do pomocy i niech Ci z tym lub z DLNA na Windows Vista pomoże.
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 08:34 przez qawert, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zytulka
    unknown unknown

#9 Postautor: zytulka » 2013-03-04, 08:46

vieshieck pisze:
zytulka pisze: Wirusów nie mam Norton pilnuje mi laptopa :)

wirus to nie to samo :) Ale skoro oglądasz na TV, to rozumiem, że nagrywasz na płyty, więc bad sectory na dysku RACZEJ można wykluczyć.

Nagrywam na pendrive ..

Awatar użytkownika
qawert
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#10 Postautor: qawert » 2013-03-04, 09:00

Jeżeli możesz to sprawdź sobie sam pendrive czy czasami nie jest tak, że on tylko udaje jakąś tam pojemność. Są takie że pozwalają coś wrzucić ale nie można później z nich tego odczytać.
Jeżeli CAŁY pendrive zapełnisz danymi, to po prostu spróbuj takie pliki później odczytać z tego pendrive na komputerze (zwłaszcza te, które wrzucisz jako ostatnie). Jak da radę, to znaczy że przynajmniej to jest ok.
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 09:02 przez qawert, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
mike007
-#Maruda
-#Maruda
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#11 Postautor: mike007 » 2013-03-04, 15:57

zytulka pisze:Uszkodzone?...
tak z 7 na 10 filmów miałam..

tak na wszelki wypadek po ściągnięciu torrenta sprawdzaj film dodatkowo przez opcję "ponowne sprawdzanie" w utorrencie. błędy przy pobieraniu powinny być na bieżąco korygowane (program na bieżąco sprawdza czy zgadza się suma kontrolna), ale czasami zdarzają się różne dziwne rzeczy.

co do pendrive'ów - nie polecam oglądania z takiego nośnika, chyba, że jest to jakiś przyzwoity szybki model, a już oglądanie filmów w jakości HD z pendrive to masakra. wystarczy, że na chwilę przytnie odczyt, telewizor weźmie to za błędy odczytu i będzie przewijać po kawałku, albo od razu przerzuci na następny plik. najlepiej dysk USB (jakiś 2,5'' to powinien być cichszy i nie trzeba latać z zasilaczem) albo mocny pendrive (na słabszych miewałem przycinki). poza tym jak masz AVI i napisy w osobnym pliku, to wolny pendrive będzie jeszcze wolniejszy, bo nie zawsze odtwarzacz buforuje cały plik z napisami.

Awatar użytkownika
sodom
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown

#12 Postautor: sodom » 2013-03-04, 19:46

qawert pisze:
zytulka, w poprzednim temacie napisałem, że to co jest wstawiane w *.avi jest w kiepskiej jakości (oczywiście nie wszystko takie jest). O ile na komputerze to jakoś jeszcze da radę w większości przypadków pociągnąć, to taki telewizor niestety ma prawo sobie z tym rady nie dać. Jakieś sierściuchy-dzieciuchy w większości zastąpiły teraz prawdziwych riperów i np. przy takich ripach pochodzących od BiDA jest to wręcz "bida i nyndza". Obraz z jakimiś pasami, zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej co chwilę jakieś gadu gadu lub dźwięk pochodzący z innego filmu który akurat podczas obróbki sobie dzieciak oglądał.
Nie jedno z takich "dzieł" to nawet wypaśny komputer nie pociągnie, i nie ma znaczenia czy to będzie odtwarzał KMPlayer, Media Player Classic, czy VLC media player (który nawet szybciej z rozpaczy potrafi się "powiesić" niż inne odtwarzacze).
    No teraz to sie rozpedziles,chyba ze trafiles na zrypane DVDSCR.Totalne bzdury piszesz,sam pobieram,ogladam,i jest gitara.I tez na Full HD,rzadko trafiaja sie takie ripy,ktorych sie nie da ogladac :]
mike007 pisze:
co do pendrive'ów - nie polecam oglądania z takiego nośnika, chyba, że jest to jakiś przyzwoity szybki model, a już oglądanie filmów w jakości HD z pendrive to masakra. wystarczy, że na chwilę przytnie odczyt, telewizor weźmie to za błędy odczytu i będzie przewijać po kawałku, albo od razu przerzuci na następny plik. najlepiej dysk USB (jakiś 2,5'' to powinien być cichszy i nie trzeba latać z zasilaczem) albo mocny pendrive (na słabszych miewałem przycinki). poza tym jak masz AVI i napisy w osobnym pliku, to wolny pendrive będzie jeszcze wolniejszy, bo nie zawsze odtwarzacz buforuje cały plik z napisami.
    I tu jest pelna zgoda,szybki pendrive i bedzie dobrze.Sam ogladam z tego uzadzenia,i nie mam problemow.Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.Celowo napisalem 4GB
bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.W dziale "filmy hd"jest taki klient ktory robi ripy MKV.W granicach 3,90GB,zeby pendraiv.y sobie poradzily. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
mike007
-#Maruda
-#Maruda
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#13 Postautor: mike007 » 2013-03-04, 20:55

sodom pisze:bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

to zależy od telewizora. mój samsung radzi sobie bez problemu z ntfs i nie mam przez to ograniczeń na dysku czy też pendrivie (pendrive 16GB sformatowany w ntfs).

Awatar użytkownika
sodom
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown

#14 Postautor: sodom » 2013-03-04, 21:03

Byc moze,nie bede sie spieral.Uzywam pendraiva przez DVD,ale i tak konczy sie na tym,ze trzeba miec szybkiego.Co do MKV,to nagrywam na plyte.Bo szkoda czasu i miejsca,zeby raz zobaczyc i skasowac. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
qawert
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#15 Postautor: qawert » 2013-03-04, 21:14

sodom pisze:
qawert pisze:
    No teraz to sie rozpedziles,chyba ze trafiles na zrypane DVDSCR.Totalne bzdury piszesz,sam pobieram,ogladam,i jest gitara.

Oglądaj, ja Ci tego nie bronię. Pozwól jednak że pozostanę przy swoim zdaniu w tym temacie.
Jeżeli ktoś robi ripa i jednocześnie bawi się GG czy ogląda jakieś filmy, sam sobie innej opinii z mojej strony wystawić nie może. DVDSCR nie oglądam. Jak się ktoś tak pali na coś nowego, to od tego jest kino a nie tylko piracenie!

sodom pisze:Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.Celowo napisalem 4GBbo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

Wszystko zależy od upodobań. Są tacy którym wciąż wystarczają filmy z kategorii RMVB lub ripy z kategorii Filmy x264 od jednej uploaderki po 400 MB :lol: , choć i ona już od jakiegoś czasu nie tylko z RMVB zrezygnowała ale też z tych super ripów po 400MB i teraz robi takie nawet powyżej 3 GB.
Dla mnie takie po 700 MB to padaka i tyle. Obejrzeć obejrzę jak nie ma innej opcji ale swoje zdanie również i w tym temacie zachowam.

sodom pisze:Celowo napisalem 4GB[/list]bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

Oj da się, da się... Celowo napiszę że i tu "jak się popieści, to się zmieści".
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 21:15 przez qawert, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sodom
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown

#16 Postautor: sodom » 2013-03-04, 22:09

qawert pisze:
sodom pisze:Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.Celowo napisalem 4GB[/list]bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

Wszystko zależy od upodobań. Są tacy którym wciąż wystarczają filmy z kategorii RMVB lub ripy z kategorii Filmy x264 od jednej uploaderki po 400 MB :lol: ,
    A czy ja pisalem ze nie korzystam z MKV?Doczytaj uwaznie :],to ze Tobie nie podobaja sie ripy 700MB,to nie znaczy ze wszystkim sie nie beda podobac.Tym bardziej nie neguj czyjegos zdania,jezeli ten ktos poczatkuje.Daj mu czas,niech wyrobi wlasne zdanie :] .Co do pojemnosci pendraiva i MKV,pisalem rownierz,ze nie jestem pewien,bo lece z plyty.Ale zapomnialem ze przeciez mamy takiego specjaliste jak Ty,i reszta juz nie jest potrzebna :P .
Obrazek

Awatar użytkownika
-ri-
-#Cham
-#Cham
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#17 Postautor: -ri- » 2013-03-04, 22:20

Dziewczyny, spokój :]

Obrazek

Awatar użytkownika
qawert
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#18 Postautor: qawert » 2013-03-04, 23:52

sodom pisze:
qawert pisze:
sodom pisze:Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.Celowo napisalem 4GB[/list]bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

Wszystko zależy od upodobań. Są tacy którym wciąż wystarczają filmy z kategorii RMVB lub ripy z kategorii Filmy x264 od jednej uploaderki po 400 MB :lol: ,
    A czy ja pisalem ze nie korzystam z MKV?

A czy ja napisałem że nie korzystasz? Wróżką nie jestem więc tego nie robię.

sodom pisze:
    Doczytaj uwaznie :]

Otóż to. :] Ze swej strony staram się to robić, choć TEŻ pewnie nie zawsze mi to wychodzi.

sodom pisze:
qawert pisze:
sodom pisze:Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.

Skąd takie przypuszczenie że się chyba mija? Dla mnie się nie mija, bo tak jak to wcześniej napisałem a Ty ponownie zacytowałeś:
sodom pisze:
qawert pisze:Wszystko zależy od upodobań.

sodom pisze:No teraz to sie rozpedziles
sodom pisze:Totalne bzdury piszesz

Tu ewidentnie wróżyłeś z przysłowiowych fusów. A wystarczyło w temacie tylko wyrazić swoje zdanie oparte na osobistym doświadczeniu.
Ja - tak jak to już napisałem - opinii nie zmienię. Jeżeli BiDA jest dla kogoś autorytetem niech będzie. Dla mnie nim nie był nawet aXXo - pomimo szacunku jaki miałem dla niego (kimkolwiek był czy też byli) - a to dlatego, że wypuszczał też ripy robione z innych ripów. On przynajmniej jednak jak ostatni gimbus GG się nie bawił w trakcie obróbki i nie trafiłem również osobiście na taki rip od niego, żeby mi się odtwarzacz "wieszał" albo dźwięk z obrazem po kilka razy przeskakiwał.

sodom pisze:Tym bardziej nie neguj czyjegos zdania,jezeli ten ktos poczatkuje.Daj mu czas,niech wyrobi wlasne zdanie :] .

Nie neguję niczyjego zdania w tym temacie, więc ta uwaga jest bez sensu. Miej i wyrabiaj swoje zdanie, lecz nie neguj mojego, tak jak to zrobiłeś.

sodom pisze:Co do pojemnosci pendraiva i MKV,pisalem rownierz,ze nie jestem pewien,bo lece z plyty.

A ja odpisując, jeszcze odpisywałem (i odpisałem) na Twój pierwszy wpis, gdzie piszesz jeszcze zupełnie inaczej.

sodom pisze:Ale zapomnialem ze przeciez mamy takiego specjaliste jak Ty,i reszta juz nie jest potrzebna :P .

Popłynąłeś i to zdrowo.
Ostatnio zmieniony 2013-03-04, 23:54 przez qawert, łącznie zmieniany 1 raz.

Glymbol
    unknown unknown

#19 Postautor: Glymbol » 2013-03-05, 00:04

sodom pisze:pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem

Moim zdaniem poświęcanie 1,5 czy 2 godzin mojego czasu na oglądanie filmu w kiepskiej jakości to jest dopiero strata czasu. Jak już obejrzeć raz, to przynajmniej niech jakoś to wygląda.

qawert pisze:i ona już od jakiegoś czasu nie tylko z RMVB zrezygnowała ale też z tych super ripów po 400MB i teraz robi takie nawet powyżej 3 GB.

Aha, szczególnie te w rozdzielczości Full HD ripowane z DVD ;) .

Wiem, trochę odbiegam od tematu ale i tak już jest offtop.
Ostatnio zmieniony 2013-03-05, 00:09 przez Glymbol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qawert
-#V*I*P
-#V*I*P
    unknown unknown
Kontaktowanie:

#20 Postautor: qawert » 2013-03-05, 00:29

Glymbol pisze:Aha, szczególnie te w rozdzielczości Full HD ripowane z DVD ;) .

Tego nie wiedziałem, bo już dosyć dawno temu przestałem się jej twórczością interesować. W każdym razie dziękuję za info, bo mógłbym znów pobłądzić. :(

Wróć do „Dla Początkujących”