•  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Film kończy sie w połowie oglądania...
Autor Wiadomość
zytulka 

Piw: 11
Wysłany: 2013-03-03, 21:58   Film kończy sie w połowie oglądania...

Problem wygląda tak:
W czasie oglądania,tak gdzieś w połowie filmu zatrzymuje się i włącza się następny film z listy?
Muszę wtedy włączyć film od początku,przewinąć do chwili gdzie się wyłączył tzn kilka klatek dalej,bo ponownie wywali mi ...Nie na wszystkich filmach tak mam,ale w większość :(

-ri- 
Ham z fsi

Klient BT: UTorrent
Piw: 2906
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 2013-03-03, 22:38   

zytulka, uszkodzone podczas ściągania.
Pomoże naprawa jakimś avi fixerem.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą. :] "Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś liderem, sceneria nigdy się nie zmienia"

Na piwo dla autora powyższego posta dotychczas zrzucili się:
  zytulka
zytulka 

Wysłany: 2013-03-03, 22:44   

Uszkodzone?...
tak z 7 na 10 filmów miałam..

vieshieck 

Piw: 869
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2013-03-03, 22:51   

zytulka napisał/a:
Uszkodzone?...

zdarza się.

Może masz problemy z dyskiem twardym? Przeskanuj go czymś w wolnej chwili, bo może zaczęły pojawiać się bad sectory i przez to film się źle zapisuje.

Rozumiem, że próbowałas w innym odtwarzaczu?

zytulka
zytulka 

Wysłany: 2013-03-03, 22:55   

Ja tylko odtwarzam w TV ..
Wirusów nie mam Norton pilnuje mi laptopa :)

[ Dodano: 2013-03-03, 22:58 ]
Podsunąłeś mi pomysł...Zobaczę,czy będzie to samo się działo w odtwarzaczu w laptopie..

vieshieck 

Piw: 869
Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2013-03-03, 23:38   

zytulka napisał/a:

wirus to nie to samo :) Ale skoro oglądasz na TV, to rozumiem, że nagrywasz na płyty, więc bad sectory na dysku RACZEJ można wykluczyć.

-ri- 
Ham z fsi

Piw: 2906
Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 2013-03-03, 23:59   

vieshieck napisał/a:
Ale skoro oglądasz na TV, to rozumiem, że nagrywasz na płyty

Od kilku lat są jeszcze pendrajwy i dlna 8)

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą. :] "Życie jest jak psi zaprzęg. Jeśli nie jesteś liderem, sceneria nigdy się nie zmienia"

qawert

Piw: 245
Wysłany: 2013-03-04, 08:08   

Pendrive ma i z niego korzysta, a z DLNA raczej sobie nie poradzi.

zytulka, w poprzednim temacie napisałem, że to co jest wstawiane w *.avi jest w kiepskiej jakości (oczywiście nie wszystko takie jest). O ile na komputerze to jakoś jeszcze da radę w większości przypadków pociągnąć, to taki telewizor niestety ma prawo sobie z tym rady nie dać. Jakieś sierściuchy-dzieciuchy w większości zastąpiły teraz prawdziwych riperów i np. przy takich ripach pochodzących od BiDA jest to wręcz "bida i nyndza". Obraz z jakimiś pasami, zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej co chwilę jakieś gadu gadu lub dźwięk pochodzący z innego filmu który akurat podczas obróbki sobie dzieciak oglądał.
Nie jedno z takich "dzieł" to nawet wypaśny komputer nie pociągnie, i nie ma znaczenia czy to będzie odtwarzał KMPlayer, Media Player Classic, czy VLC media player (który nawet szybciej z rozpaczy potrafi się "powiesić" niż inne odtwarzacze).

Tak jak Ci to zasugerowałem wcześniej, spróbuj według instrukcji obsługi połączyć laptopa z telewizorem i zamiast męczyć się z plikami o wątpliwej jakości, oglądaj pliki *.mkv (pendrive w FAT/FAT32 tych najlepszych nie pozwoli zapisać a Twój telewizor innego systemu plików nie akceptuje), lub weź sobie jakiegoś chłopa do pomocy i niech Ci z tym lub z DLNA na Windows Vista pomoże.

zytulka
zytulka 

Wysłany: 2013-03-04, 08:46   

vieshieck napisał/a:
zytulka napisał/a:

wirus to nie to samo :) Ale skoro oglądasz na TV, to rozumiem, że nagrywasz na płyty, więc bad sectory na dysku RACZEJ można wykluczyć.

Nagrywam na pendrive ..

qawert

Wysłany: 2013-03-04, 09:00   

Jeżeli możesz to sprawdź sobie sam pendrive czy czasami nie jest tak, że on tylko udaje jakąś tam pojemność. Są takie że pozwalają coś wrzucić ale nie można później z nich tego odczytać.
Jeżeli CAŁY pendrive zapełnisz danymi, to po prostu spróbuj takie pliki później odczytać z tego pendrive na komputerze (zwłaszcza te, które wrzucisz jako ostatnie). Jak da radę, to znaczy że przynajmniej to jest ok.

mike007 
Szefo forum

Piw: 1388
Wysłany: 2013-03-04, 15:57   

zytulka napisał/a:
Uszkodzone?...
tak z 7 na 10 filmów miałam..

tak na wszelki wypadek po ściągnięciu torrenta sprawdzaj film dodatkowo przez opcję "ponowne sprawdzanie" w utorrencie. błędy przy pobieraniu powinny być na bieżąco korygowane (program na bieżąco sprawdza czy zgadza się suma kontrolna), ale czasami zdarzają się różne dziwne rzeczy.

co do pendrive'ów - nie polecam oglądania z takiego nośnika, chyba, że jest to jakiś przyzwoity szybki model, a już oglądanie filmów w jakości HD z pendrive to masakra. wystarczy, że na chwilę przytnie odczyt, telewizor weźmie to za błędy odczytu i będzie przewijać po kawałku, albo od razu przerzuci na następny plik. najlepiej dysk USB (jakiś 2,5'' to powinien być cichszy i nie trzeba latać z zasilaczem) albo mocny pendrive (na słabszych miewałem przycinki). poza tym jak masz AVI i napisy w osobnym pliku, to wolny pendrive będzie jeszcze wolniejszy, bo nie zawsze odtwarzacz buforuje cały plik z napisami.

sodom
sodom 

Piw: 237
Wysłany: 2013-03-04, 19:46   

qawert napisał/a:

zytulka, w poprzednim temacie napisałem, że to co jest wstawiane w *.avi jest w kiepskiej jakości (oczywiście nie wszystko takie jest). O ile na komputerze to jakoś jeszcze da radę w większości przypadków pociągnąć, to taki telewizor niestety ma prawo sobie z tym rady nie dać. Jakieś sierściuchy-dzieciuchy w większości zastąpiły teraz prawdziwych riperów i np. przy takich ripach pochodzących od BiDA jest to wręcz "bida i nyndza". Obraz z jakimiś pasami, zamiast normalnej ścieżki dźwiękowej co chwilę jakieś gadu gadu lub dźwięk pochodzący z innego filmu który akurat podczas obróbki sobie dzieciak oglądał.
Nie jedno z takich "dzieł" to nawet wypaśny komputer nie pociągnie, i nie ma znaczenia czy to będzie odtwarzał KMPlayer, Media Player Classic, czy VLC media player (który nawet szybciej z rozpaczy potrafi się "powiesić" niż inne odtwarzacze).
    No teraz to sie rozpedziles,chyba ze trafiles na zrypane DVDSCR.Totalne bzdury piszesz,sam pobieram,ogladam,i jest gitara.I tez na Full HD,rzadko trafiaja sie takie ripy,ktorych sie nie da ogladac :]
mike007 napisał/a:

co do pendrive'ów - nie polecam oglądania z takiego nośnika, chyba, że jest to jakiś przyzwoity szybki model, a już oglądanie filmów w jakości HD z pendrive to masakra. wystarczy, że na chwilę przytnie odczyt, telewizor weźmie to za błędy odczytu i będzie przewijać po kawałku, albo od razu przerzuci na następny plik. najlepiej dysk USB (jakiś 2,5'' to powinien być cichszy i nie trzeba latać z zasilaczem) albo mocny pendrive (na słabszych miewałem przycinki). poza tym jak masz AVI i napisy w osobnym pliku, to wolny pendrive będzie jeszcze wolniejszy, bo nie zawsze odtwarzacz buforuje cały plik z napisami.
    I tu jest pelna zgoda,szybki pendrive i bedzie dobrze.Sam ogladam z tego uzadzenia,i nie mam problemow.Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.Celowo napisalem 4GB
bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.W dziale "filmy hd"jest taki klient ktory robi ripy MKV.W granicach 3,90GB,zeby pendraiv.y sobie poradzily. :P

mike007 
Szefo forum

Piw: 1388
Wysłany: 2013-03-04, 20:55   

sodom napisał/a:
bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

to zależy od telewizora. mój samsung radzi sobie bez problemu z ntfs i nie mam przez to ograniczeń na dysku czy też pendrivie (pendrive 16GB sformatowany w ntfs).

sodom 

Piw: 237
Wysłany: 2013-03-04, 21:03   

Byc moze,nie bede sie spieral.Uzywam pendraiva przez DVD,ale i tak konczy sie na tym,ze trzeba miec szybkiego.Co do MKV,to nagrywam na plyte.Bo szkoda czasu i miejsca,zeby raz zobaczyc i skasowac. :wink:

qawert

Wysłany: 2013-03-04, 21:14   

sodom napisał/a:
qawert napisał/a:

No teraz to sie rozpedziles,chyba ze trafiles na zrypane DVDSCR.Totalne bzdury piszesz,sam pobieram,ogladam,i jest gitara.

Oglądaj, ja Ci tego nie bronię. Pozwól jednak że pozostanę przy swoim zdaniu w tym temacie.
Jeżeli ktoś robi ripa i jednocześnie bawi się GG czy ogląda jakieś filmy, sam sobie innej opinii z mojej strony wystawić nie może. DVDSCR nie oglądam. Jak się ktoś tak pali na coś nowego, to od tego jest kino a nie tylko piracenie!

sodom napisał/a:
Co do MKV,to pobieranie prawie 4GB zeby raz obejrzec,mija sie chyba z celem.Celowo napisalem 4GBbo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

Wszystko zależy od upodobań. Są tacy którym wciąż wystarczają filmy z kategorii RMVB lub ripy z kategorii Filmy x264 od jednej uploaderki po 400 MB :lol: , choć i ona już od jakiegoś czasu nie tylko z RMVB zrezygnowała ale też z tych super ripów po 400MB i teraz robi takie nawet powyżej 3 GB.
Dla mnie takie po 700 MB to padaka i tyle. Obejrzeć obejrzę jak nie ma innej opcji ale swoje zdanie również i w tym temacie zachowam.

sodom napisał/a:
Celowo napisalem 4GB[/list]bo powyzej czterech,z tego co wiem,nie poleci.

Oj da się, da się... Celowo napiszę że i tu "jak się popieści, to się zmieści".

Odpowiedz do tematu